Menu

Wolff o niepowodzeniach Ferrari: To kolejny etap rozwoju

Toto Wolff

Toto Wolff uważa, że częste awarie silnika w bolidach Ferrari pokazują, jak zespół ciężko naciska, aby pokonać Mercedesa.

Przed wyścigiem o Grand Prix Japonii zespół z Maranello wykrył w bolidzie Sebastiana Vettela awarię świecy zapłonowej, jednak mechanicy nie mieli wystarczająco dużo czasu, aby naprawić ten problem. Kierowca Ferrari musiał wycofać się na czwartym okrążeniu, a jego rywal do mistrzowskiego tytułu - Lewis Hamilton zwyciężył, powiększając tym samym swoją przewagę do 59 punktów.

Defekty w czerwonych bolidach pojawiły się wraz z lepszym rezultatami Vettela i Raikkonena w Singapurze oraz Malezji, co zauważył Toto Wolff. Podkreślił on, że uzyskanie lepszych osiągów może wiązać się z niezawodnością aut.

W tym sporcie chodzi o to, aby mieć najszybszy samochód, najlepszego kierowcę i najwyższą niezawodność. My to wszystko mieliśmy. Przechodziliśmy także przez trudne momenty dla każdego kierowcy pod względem niezawodności. Kiedy działasz do granic możliwości, ostatecznie osiągasz to, co zamierzyłeś. Przez ostatni rok byliśmy świadkami postępu Ferrari, który był niesamowity i prawdopodobnie to, co się teraz dzieje to kolejny etap ich rozwoju. Mogę tylko odnieść się do tego, co miało miejsce w przypadku trzech ostatnich wyścigów, w których stracili dużo punktów. To nie jest miłe uczucie - przyznał szef zespołu Mercedes.

Szef Mercedesa odniósł się także do wydarzeń z ubiegłego roku, kiedy awarie silnika kosztowały jego podopiecznego tytuł. Austriak dodał, że to pozwoliło zespołowi osiągać wysoki poziom niezawodności.

Lewis Hamilton jest jednym z dwóch kierowców, który minął linię mety w każdym dotychczasowym wyścigu. Dodatkowo Brytyjczyk w każdym z nich punktował.

Image © Mercedes AMG Petronas