Menu

Jolyon Palmer odchodzi z Renault już po GP Japonii! (akt. oświadczenie Renault i Toro Rosso)

Jolyon Palmer

Brytyjczyk poinformował na swoim koncie w mediach społecznościowych o tym, że niedzielna GP Japonii będzie dla niego ostatnim wyścigiem jako kierowcy Renault.

Jolyon Palmer spędził dwa lata w barwach zespołu Renault. Jego przygoda z Formułą 1 nie należała do najprzyjemniejszych. W zeszłym sezonie zdobył zaledwie jeden punkt podczas GP Malezji. Jeszcze gorzej układał się dla niego bieżący rok. Regularnie notował zdecydowanie gorsze rezultaty od swojego partnera zespołowego - Nico Hulkenberga, ale należy przyznać, że podczas GP Belgii i Singapuru dało się zauważyć pewnego rodzaju przełom w jego dyspozycji.

Nie wpłynęło to jednak na decyzję zespołu Renault, który postanowił zrezygnować z współpracy z Brytyjczykiem. W sezonie 2018 jego miejsce zajmie Carlos Sainz.

Jutrzejsza GP Japonii będzie moim ostatnim wyścigiem dla Renault. Za sprawą kary przesunięcia na starcie, będę ruszał z końca stawki, ale będę jak zwykle dawał z siebie wszystko. Dziękuję wszystkim za okazane mi wsparcie przez ostatnie dwa lata, to wiele dla mnie znaczy - napisał na swoim koncie na Instagramie Jolyon Palmer.

Oświadczenie Renault

Zespół Renault oficjalnie potwierdził, że od GP Stanów Zjednoczonych miejsce Jolyona Palmera zajmie Carlos Sainz.

Chciałbym podziękować Jolyonowi za jego zaangażowanie i profesjonalizm. Od momentu, gdy Renault powróciło do Formuły 1, Jolyon był oddany naszemu rozwijającemu się środowisku. Zeprezentował świetne cechy osobiste i życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego dalszej karierze - powiedział Cyril Abiteboul szef Renault Sport F1 Team.

Oświadczenie Toro Rosso

Ekipa z Faenzy zwolniła z kontraktu Carlosa Sainza. Od GP Stanów Zjednoczonych zespół Toro Rosso reprezentować będą Pierre Gasly i Daniil Kvyat.

Dziękuję Carlosowi za wszystkie jego starania przez prawie trzy sezony Formuły 1 spędzone tutaj. Zawsze dawał z siebie wszystko, wykazywał doskonały stosunek i zaangażowanie do pracy, co pomogło zarówno jemu jak i nam w osiągnięciu kilku świetnych rezultatów. W imieniu Toro Rosso chciałbym życzyć mu wszystkiego najlepszego w jego nowym zespole. Nie możemy się doczekać walki z nim na torze! - powiedział Franz Tost.

Chciałbym podziękować Toro Rosso i Red Bullowi za umożliwienie mi zakończenia sezonu z Renault. Dziękuję wszystkim moim inżynierom i mechanikom za wsparcie i niewyobrażalną pracę wykonaną przez te wszystkie lata. Toro Rosso tworzy fantastyczna grupa osób i życzę im sukcesów w przyszłości. Ze swojej strony będę dawał z siebie wszystko w jutrzejszym wyścigu - przyznał Carlos Sainz.

Image © Renault Sport F1 team