Menu

Nico Rosberg nie ma żadnych wątpliwości co do formy Roberta Kubicy

Robert Kubica

Nico Rosberg stwierdził, że nie ma żadnych wątpliwości, co do możliwości startu Roberta Kubicy w pełnym sezonie Formuły 1.

Niemiec dołączył do zespołu menedżerskiego Roberta Kubicy w zeszłym miesiącu i jego głównym zadaniem jest sprawienie, aby Krakowianin już w przyszłym roku powrócił na stałe do Formuły 1. Jedną z możliwości było zatrudnienie go w Renault, lecz w wyniku przetasowań silnikowych i różnych porozumień mających rekompensować określone zmiany w tej materii, ekipa z Enstone wypożyczyła Carlosa Sainza na sezon 2018. Obecnie Robert Kubica jest w grze o miejsce w zespole Williams.

Podczas testów z Renault pokazał, że jest przygotowany. Jego forma fizyczna pozwala w stu procentach prowadzić samochód wyścigowy. To naprawdę ekscytujący czas. Wkrótce odbędzie testy z Williamsem, więc to będzie świetna sprawa, a ja nie mogę się doczekać. Razem z Renault pokazał, że może przejechać pełny wyścig. Pokonał ten dystans dwukrotnie, okrążenie po okrążeniu przychodziło mu bez problemu. Miał tempo, a więc nic nie musi udowadniać. Myślę, że najbliższy test jest po to, by Robert się ze wszystkim zapoznał i zobaczył, jak miałaby wyglądać ewentualna współpraca z Williamsem - powiedział mistrz świata telewizji Sky Sports.

Nico Rosberg w ten weekend jest obecny na torze Suzuka. Wyjątkowo pełni rolę komentatora telewizji Sky Sports F1.

Image © Renault Sport F1