Menu

Kary przesunięcia na starcie do GP Japonii dla Palmera i Alonso

Jolyon Palmer

Jolon Palmer oraz Fernando Alonso dołączyli do Carlosa Sainza. Cała ta trójka wystartuje do GP Japonii z końca stawki mając do dyspozycji nadprogramowe podzespoły jednostki napędowej.

W samochodzie Jolyona Palmera zamontowano piąty silnik spalinowy i szóste turbo oraz generator energii cieplnej (MGU-H). Oznacza to, że Brytyjczyk zostanie przesunięty na starcie do GP Japonii o 20 pozycji.

Nieplanowana zmiana jednostki napędowej nastąpiła z kolei w maszynie Fernando Alonso. W McLarenie Hiszpana wykryto wyciek hydrauliczny i zespół po piątkowych treningach złamał tak zwaną godzinę policyjną przygotowując jego auto na sobotnie zajęcia. Wymieniono całą jednostkę napędową, a więc Fernando Alonso ma już do dyspozycji ósmy silnik spalinowy i generator energii kinetycznej (MGU-K), dziesiątą turbosprężarkę i generator energii cieplnej (MGU-H), siódmą baterię i szóstą elektronikę. W sumie dwukrotny mistrz świata zostanie przesunięty o 35 miejsc na starcie do GP Japonii.

Dla przypomnienia od początku weekendu na torze Suzuka Carlos Sainz korzysta z piątego generatora energii cieplnej (MGU-H), silnika spalinowego i turbosprężarki. Łącznie Hiszpan straci 20 pozycji startowych do GP Japonii.

Image © Renault Sport F1 Team