Menu

Vettel: Ferrari pewne siebie w każdych warunkach pogodowych

Kimi Raikkonen

Sebastian Vettel twierdzi, że Ferrari bez względu na warunki atmosferyczne może podejść do pozostałej części weekendu o Grand Prix Japonii z pozytywnym nastawieniem.

Ferrari było faworytem w dwóch ostatnich wyścigach, lecz niefortunne pierwsze okrążenie w Singapurze oraz awarie nękające kierowców w Malezji spowodowały, że walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy reprezentantami Mercedesa i Red Bulla.

Vettel był najszybszy w pierwszym treningu będąc szybszym od Hamiltona o nieco ponad dwie dziesiąte sekundy. W drugim deszczowym treningu Niemiec przejechał jedynie okrążenie instalacyjne nie ustanawiając żadnego pomiarowego czasu, podobnie zresztą jak większość stawki.

Podczas gdy przewidywane są suche warunki pogodowe zarówno na kwalifikacje jak i wyścig , Vettel twierdzi, że Ferrari może wykazać potencjał tak samo na suchej jak i mokrej nawierzchni.

Myślę, że mieliśmy przyzwoity poranek, próbowaliśmy wiele rzeczy i dobrze było poczuć siłę samochodu. Wyniki ostatnich dwóch wyścigów nie były dobre, ale samochód jest mocny. Mamy wszelkie powody do pewności i jestem przekonany, że w niedzielę będziemy mogli pokazać, na co nas stać. Jeśli jutrzejsze kwalifikacje będą mokre, to powinniśmy się poprawić, a ostatnie kwalifikacje w mokrych warunkach miały miejsce w Monzy i to nie osiągnęliśmy dobrego rezultatu. W Malezji było trochę lepiej, ale mamy nadzieję, że wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski. Musimy to poprawić. Jakakolwiek pogoda będzie, mam nadzieję, że pokażemy nasz pełny potencjał - powiedział czterokrotny mistrz świata.

Drugi kierowca zespołu Ferrari, Kimi Räikkönen, zajął czwarte miejsce w porannym treningu.

Zrobiliśmy trochę więcej okrążeń i generalnie pracowaliśmy nad naszym programem, tak jak w każdy inny piątek. Ogólnie nie było źle i miałem dobre wyczucie. Po południu nawet nie próbowaliśmy wyjeżdżać na tor, oszczędzaliśmy opony na wypadek, gdyby kwalifikacje miały się odbyć w warunkach mokrych. Szkoda, bo nie zrobiliśmy dużo okrążeń, ale przynajmniej mieliśmy kilka pomysłów - powiedział Fin.

Image © Scuderia Ferrari