Menu

GP Japonii: Vettel na czele pierwszego treningu

Sebastian Vettel

Kierowca Ferrari zanotował najlepszy czas w pierwszej sesji treningowej na torze Suzuka. Drugi był Lewis Hamilton, a pierwszą trójkę uzupełnił Daniel Ricciardo.

W związku z realnym zagrożeniem opadów deszczu w drugiej sesji treningowej, zespoły starały się w pełni wykorzystać 90 minut porannej piątkowej sesji.

Na czele tabeli z wynikami w trakcie treningu dochodziło do wielu zmian. Tempo dyktowali kierowcy zespołów Ferrari, Red Bull Racing oraz Mercedes.

Sebastian Vettel swój najlepszy rezultat zanotował na oponach supermiękkich. Lewis Hamilton stracił do niego około 0,2 sekundy. Daniel Ricciardo i Kimi Raikkonen zanotowali czasy słabsze o kolejnych 0,2 sekundy. W efekcie tego pierwsza czwórka zmieściła się w różnicy 0,5 sekundy.

Niemiec ustanowił najlepszy wynik tuż po tym, jak swój samochód rozbił Carlos Sainz. Hiszpan zbyt wcześnie i gwałtownie dodał gaz na wyjściu z jedenastego zakrętu, co skutkowało utratą przyczepności tylnej osi i uderzeniem w bariery. Uszkodzenia w aucie Toro Rosso były na tyle duże, że Sainz wystartuje z końca stawki do GP Japonii.

W czasie, gdy na torze wywieszona była czerwona flaga, zabraniająca kierowcom wyjazdu na pętlę obiektu, na czele w tabeli z wynikami znajdował się Lewis Hamilton. Po wznowieniu zajęć, reprezentanci Ferrari pokonali swoje okrążenia na oponach supermiękkich, zbliżając się do rekordu Michaela Schumachera z sezonu 2006.

W dalszej części trzeciej sesji treningowej zaczął padać deszcz, który skutecznie uniemożliwił kierowcom poprawę rezultatów.

Image © Scuderia Ferrari