Menu

Lewis Hamilton najszybszy w deszczowej, drugiej sesji treningowej GP Japonii

Lewis Hamilton

Druga sesja treningowa GP Japonii rozegrała się w niekorzystnych warunkach pogodowych. Opady deszczu sprawiły, że kierowcy F1 nie byli w stanie długo wyjechać na tor, lecz ostatecznie pomiarowe czasy okrążeń uzyskało jedynie pięciu zawodników. Najszybszym z nich był Lewis Hamilton z pomiarem 1:48.719.

Na początku sesji FIA kilkukrotnie wypuszczała samochód bezpieczeństwa w celu inspekcji toru Suzuka, jednak warunki długo się nie poprawiały.

Na 40 minut przed końcem Kimi Raikkonen jako pierwszy pojawił się na torze, a za nim kilku innych kierowców, w tym Jolyon Palmer i Nico Hulkenberg. Niemniej jednak wykonali oni jedynie przejazdy instalacyjne.

Dopiero Sergio Perez odnotował pomiarowy czas okrążenia, a jego rezultat przebił partner zespołowy, Esteban Ocon, który uzyskał 1:49.518.

Z czasem coraz liczniejsze grono zawodników wyjeżdżało na tor. Lewis Hamilton również pokonał obwód toru i zanotował najlepszy czas - 1:48.719. Jego przewaga nad Oconem wynosiła 0.799s.

Do grona kierowców z pomiarowym czasem okrążeń dołączył także duet ekipy Williams, lecz ich strata do Hamiltona wynosiła przeszło trzy sekundy.

Druga sesja treningowa dobiegła końca, a układ klasyfikacji pozostał bez zmian - z Lewisem Hamiltonem na czele przed kierowcami zespołów Force India oraz Williams.

Image © Mercedes AMG Petronas