Menu

Massa: Testy Kubicy i di Resty nie przyniosą rezultatów

Felipe Massa

Felipe Massa twierdzi, że zaplanowane testy Roberta Kubicy i Paula di Resty w bolidzie z 2014 roku nie dostarczą zespołowi żadnych konkretnych wniosków.

Brazylijczyk reprezentuje barwy Williamsa od 2014 roku. Z końcem sezonu postanowił przejść na emeryturę, jednak znalazł się w stawce na początku obecnego sezonu, po tym, jak Bottas przeszedł do Mercedesa.

Przyszłość Massy pozostaje nadal niejasna. Ekipa z Grove ogłosiła kilka dni temu, że Kubica i di Resta wsiądą do bolidu z 2014 roku podczas testów zaplanowanych na połowę października. Kierowca Williamsa jest przekonany, że test nie przyniesie oczekiwanych rezultatów dla zespołu.

To nic dla mnie nie zmienia. Williams wie w stu procentach, co mogę im zaoferować, a jeśli przejdziesz testy samochodu sprzed czterech lat, to jest zupełnie coś innego. Nie dowiesz się z niego za dużo. Szczerze? Dla mnie to nic mnie nie zmienia - powiedział Brazylijczyk.

Felipe Massa ma nadzieję, że decyzja zespołu zapadnie w przyszłym miesiącu. Ekipa z Grove jednak w obecnej sytuacji dyktuje warunki i nie ma żadnego powodu do pośpiechu, jeśli chodzi o wybór drugiego kierowcy na sezon 2018.

Image © Williams F1