Menu

Abiteboul skomentował doniesienia ws. Budkowskiego

Cyril Abiteboul

Szef Renault, Cyril Abiteboul odniósł się do spekulacji na temat przejścia Marcina Budkowskiego do jego ekipy.

W ubiegłym tygodniu Budkowski zrezygnował ze stanowiska dyrektora departamentu technicznego FIA. Wraz z tą decyzją pojawiły się doniesienia, że Polak dostał ofertę pracy w zespole Renault. W trakcie weekendu w Malezji szefowie Grupy Strategicznej odbyli spotkanie, podczas którego wystosowali list do FIA i Grupy F1, aby zapobiec tej sytuacji.

Głos w tej sprawie zabrał sam szef francuskiego zespołu, Cyril Abiteboul, którego zdaniem Formuła 1 to nie miejsce na zawieranie przyjaźni, tym samym nie potwierdził zatrudnienia Budkowskiego.

Chcemy być jednym z czołowych zespołów do roku 2020 roku - powiedział Francuz dla Sky Sports F1. To całkiem odległe plany, ale bierzemy pod uwagę, że musimy zrobić wszystko, żeby zminimalizować stratę półtorej sekundy do najlepszych ekip. Jesteśmy agresywni w tym, co robimy, aby osiągnąć nasz cel w wyznaczonym czasie. To nie jest miejsce na zawieranie przyjaźni. Wszystko, co robimy pod względem rekrutacji - niekoniecznie Marcina - ciągle się rozwijamy.

Francuz jednak podkreślił, że jego zespół za każdym razem postępuje w uczciwy sposób w stosunku do swoich konkurentów. Marcin Budkowski przebywa obecnie na trzymiesięcznym urlopie.

Image © Renault Sport F1