Menu

Max Verstappen pobija kolejne rekordy

Max Verstappen / Red Bull Racing

Podczas Grand Prix Malezji Max Verstappen został najmłodszym kierowcą Formuły 1, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa.

W niedzielne przedpołudnie na torze Sepang Holender startujący z trzeciego pola zdołał na pierwszych okrążeniach wyprzedzić Lewisa Hamiltona, tym samym obejmując prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu. 20-letni kierowca Red Bulla tym samym został najmłodszym kierowcą w historii Formuły 1, który odniósł dwa zwycięstwa.

Szef Red Bulla, Christian Horner zapytany przez BBC o wynik swojego kierowcy, odpowiedział: Jestem nim absolutnie zachwycony. Miał dużo pecha w tym sezonie i zasłużył na to zwycięstwo. W sobotę skończył 20 lat, więc to najlepszy sposób, by wejść w nową dekadę.

Kierowca Red Bulla jest także piątym kierowcą w tym sezonie, który próbuje szampana dla zwycięzcy. To największa liczba kierowców, która sięgnęła po zwycięstwo w jednym sezonie od 2013 roku. Holender został także jedenastym triumfatorem Grand Prix Malezji z dziewietnastu wyścigów rozegranych na torze Sepang.

W maju ubiegłego roku Verstappen sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo miał zaledwie 18 lat i 228 dni. To drugie podium Holendra w tym sezonie. W Chinach stanął na najniższym jego stopniu.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool