Menu

Verstappen: Co by było, gdybyśmy dysponowali mocą Ferrari lub Mercedesa?

Max Verstappen / Red Bull Racing

Dla zespołu Red Bull Racing GP Malezji okazało się wyścigiem sezonu. Obaj kierowcy stanęli na podium, a co więcej, Max Verstappen odniósł pewne zwycięstwo, dominując nawet przed zespołem Mercedes.

Wyobraźcie sobie, gdybyśmy dysponowali mocą Ferrari lub Mercedes. Rywale nawet by nas nie zobaczyli! - mówił Max Verstappen w rozmowie ze Sky Sport po niedzielnym wyścigu.

Samochód był o wiele lepszy. Musimy dostosować nieco lepiej docisk. Opowiadaliśmy się za inną strategią w ten weekend i wygląda na to, że wszystko zadziałało, co mnie cieszy.

W wyścigu Verstappen już po czterech okrążeniach znalazł się za Hamiltonem i zdołał wyprzedzić rywala. Dobre tempo sprawiło, że na żadnym etapie jego pozycja nie była zagrożona.

Na samym początku samochód sprawował się naprawdę dobrze - kontynuował Verstappen. Widziałem, że Lewis miał problemy... oczywiście ma więcej do stracenia w mistrzostwach, więc wykorzystałem to w pierwszym zakręcie.

Od tego momentu kontynuowałem swój własny wyścig. Samochód był niesamowity i gdybym musiał przyspieszyć, byłbym w stanie to zrobić. Był to naprawdę ciężki wyścig i wspaniale, że udało mi się wygrać.

Image © Lars Baron/Getty Images/Red Bull Content Pool