Menu

Gasly usatysfakcjonowany po piętnastej pozycji w kwalifikacjach na torze Sepang

Pierre Gasly / Scuderia Toro Rosso

Pierre Gasly wyraził satysfakcję z wyniku, jaki osiągnął podczas swoich pierwszych kwalifikacjach w Formule 1, w których osiągnął piętnastą lokatę startową.

Francuz podczas przygotowań prezentował bardzo dobre tempo, co potwierdził w pierwszej sesji kwalifikacyjnej, uzyskując czas dający mu lokatę w pierwszej dziesiątce obok swojego nowego zespołowego kolegi Carlosa Sainza.

Gasly finalnie zakończył kwalifikacje na piętnastej lokacie tuż za Hiszpanem, do którego stracił zaledwie 0.150 sekundy w drugiej sesji.

Myślę, że możemy zaliczyć to jako pozytywny występ i jestem szczęśliwy - pierwsze kwalifikacje w Formule 1 zawsze są szczególnym momentem i jednym z tych, których naprawdę nie mogłem się doczekać - powiedział Pierre Gasly.

Starałem się dać z siebie wszystko i sądzę, że osiągnęliśmy naprawdę dobry postęp pomiędzy trzecim treningiem a kwalifikacjami.

Podczas Q1 czułem się komfortowo w samochodzie, a następnie w Q2 kontynuowałem naukę dając z siebie wszystko i myślę, że możemy być zadowoleni z wyniku!

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool