Menu

Raikkonen rozczarowany po przegranej w kwalifikacjach z Hamiltonem

Kimi Raikkonen / Scuderia Ferrari

Kimi Raikkonen z zespołu Ferrari wyraził rozczarowanie po sobotniej sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix Malezji, w której minimalnie uległ Lewisowi Hamiltonowi z Mercedesa.

Fin po swoim pierwszym szybkim okrążeniu w finałowej sesji, tracił do Brytyjczyka 0.232 sekundy, jednak podobnie jak kierowca Mercedesa, pojawił się ponownie na torze, co przyniosło poprawę rezultatu, choć nie udało się kierowcy Ferrari wskoczyć na pierwszą pozycję.

Raikkonen podczas pokonywania ostatniego zakrętu popełnił mały błąd, który kosztował go kilka setnych sekundy, co spowodowało stratę 0.045 sekundy do pierwszego Hamiltona i finalnie drugą lokatę startową.

W porządku, jednak oczywiście, kiedy jesteś tak blisko, jest to rozczarowujące - przyznał po kwalifikacjach Kimi Raikkonen.

Uważam jednak, że w pełni wykorzystałem tę szansę, zawsze istnieją miejsce na poprawę i nigdy nie uzyskasz 100%, ponieważ zawsze znajdziesz kilka rzeczy, które można poprawić. Samochód jednak podczas całego weekendu zachowywał się znakomicie.

Fin przyznał także, że kluczowym elementem rywalizacji na torze Sepang będzie start i dojazd do pierwszego zakrętu.

To długa droga (do pierwszego zakręty - przyp. red.), więc jeśli wykonasz dobry start, skorzystasz z niego.

Jest bardzo ciasno w pierwszych kilku zakrętach, więc wiele się może zdarzyć. Postaramy się i upewnimy, aby pierwsze trzy zakręty poszły dobrze, a następnie będziemy kontynuować jazdę - dodał Fin.

Image © Scuderia Ferrari