Menu

Bottas niezadowolony z pozostania przy nowym pakiecie aero

Valtteri Bottas

Fin przyznaje, że popełnił błąd korzystając z nowego pakietu aerodynamicznego zespołu Mercedesa, który został przywieziony na GP Malezji.

kłopotach z samochodami w piątkowych treningach, ekipa z Brackley postanowiła dać kierowcom wolną rękę, jeśli chodzi o stosowanie nowego pakietu aerodynamicznego. Lewis Hamilton zdecydował się z niego zrezygnować, a Valtteri Bottas pozostał przy tym rozwiązaniu, po tym jak był szybszy od swojego partnera zespołowego w trzeciej sesji treningowej.

Kwalifikacje rozstrzygnęły, że Lewis Hamilton podjął właściwą decyzję, ponieważ był szybszy o niemal 0,7 sekundy od Valtteriego Bottasa.

Łatwo powiedzieć po fakcie, ale jeśli miałbym rozpocząć kwalifikacje ponownie, to z pewnością wybrałbym drugi pakiet. Musimy z pewnością wszystko przeanalizować i zobaczyć, na czym polegają różnice. Oczywiście strata w Q3 była ogromna. Trudno cokolwiek wyrokować w tej sprawie, jeśli chodzi o wyścig - powiedział Fin dla NBCSN.

Przejrzymy wszystko, aby w pełni zrozumieć, to co się dzieje z samochodem, ponieważ czasami pracuje właściwie, a innym razem nie. Nie rozumiem tego.

Zespół Mercedesa jest wyraźnie przed Ferrari w klasyfikacji generalnej konstruktorów, więc teoretycznie Valtteri Bottas może pozwolić sobie na słabszy występ. Naturalnie, jednak jego celem jest pokonanie kierowców Red Bulla i Kimiego Raikkonena, a także walka o kolejne podium.

Mam nadzieję, że moje tempo będzie na tyle dobre, że będziemy mogli skupić się na zawodnikach, których mam przed sobą i spróbować pokonać oba Ferrari, a nie tylko jedno. Zobaczymy jak to będzie wyglądało - dodał.

Image © Mercedes AMG Petronas