Menu

Lowe o szansie zatrudnienia Kubicy w Williamsie: Jest to bardzo ciekawa możliwość

Paddy Lowe

Zespół Williamsa ustami swojego dyrektora technicznego potwierdził zainteresowanie podpisaniem kontraktu z Robertem Kubicą na sezon 2018.

Po sześciu latach spędzonych na rehabilitacji po fatalnym wypadku w rajdzie Ronde di Andora, Robert Kubica wrócił do kokpitu samochodu Formuły 1. Jak się okazało, ograniczenia w ruchomości prawej ręki, nie przeszkadzają mu w prowadzeniu tej maszyny.

Początkowo wiązano go z miejscem w Renault, które miało zostać zwolnione po Jolyonie Palmerze na przyszły rok. Jednak wyżej na liście zainteresowań ekipy z Enstone widniał Carlos Sainz, którego w wyniku porozumienia silnikowego udało się wypożyczyć na rok.

Teraz Robert Kubica brany jest jako poważny kandydat do zajęcia miejsca w zespole Williams u boku młodego, niedoświadczonego Lance Strolla. Rywalami Polaka w walce o tą posadę są Paul di Resta oraz Felipe Massa.

Robert definitywnie jest bardzo interesującą szansą i bierzemy to pod uwagę w naszej ocenie - powiedział Paddy Lowe w rozmowie z telewizją Sky Sports F1.

Zespół Williamsa, jednak według doniesień medialnych ma jeszcze pewne wątpliwości, co do polskiego kierowcy i chce sprawdzić jego umiejętności podczas prywatnej sesji testowej z wykorzystaniem auta z sezonu 2014.

Felipe Massa w czwartek zażądał od ekipy z Grove decyzji odnośnie składu kierowców na sezon 2018 w trakcie najbliższych kilku tygodni. Paddy Lowe jednak dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że Williams jest aktualnie najatrakcyjniejszą ekipą wystawiającą obecnie swoje miejsca na rynku transferowym i to on dyktuje tutaj warunki.

Jesteśmy w całkiem niezłej pozycji biorąc pod uwagę kierowców, jakich mamy do wyboru, wliczając w to także możliwość kontynuowania współpracy z Felipe. Nie ma pośpiechu, nie mamy limitu czasowego w tej kwestii, ponieważ większość miejsc została już obsadzona. Pracujemy nad tym, ale nie ustaliliśmy konkretnego momentu ostatecznej decyzji - zdradził Brytyjczyk.

Image © Williams F1