Menu

Grand Prix Chin w kalendarzu Formuły 1 do 2020 roku

Shanghai International Circuit

Grand Prix Chin pozostanie w kalendarzu Mistrzostw Świata Formuły 1 do 2020 roku włącznie, poinformowały władze serii.

Rywalizacja na torze Shanghai International zadebiutowała w Formule 1 w 2004 roku, corocznie goszcząc zespoły i kierowców najwyższej serii wyścigowej na świecie, jednak z końcem sezonu 2017 umowa wygasła i GP Chin w przyszłorocznym kalendarzu znalazło się jako prowizoryczne wydarzenie.

Porozumienie pomiędzy włodarzami obiektu pod Szanghajem i Formułą 1 zostało jednak osiągnięte i Grand Prix Chin pozostanie w kalendarzu do 2020 roku włącznie.

Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie i zobaczymy Grand Prix Formuły 1 w Mistrzostwach Świata przez co najmniej trzy kolejne lata - powiedział Chase Carey, szef Formuły 1.

Kraj ten wykazał się ogromnym zainteresowaniem naszym sportem i mocno wierzymy, że wciąż jest wiele niewykorzystanych możliwości. Właśnie dlatego ta odnowiona umowa jest taka ważna jako część naszej strategii rozwoju, zwłaszcza w tej części świata.

My oraz nasi partnerzy w tym przedsięwzięciu chcemy, aby Grand Prix Chin było bardziej spektakularne, a kibice byli jeszcze bliżej sportu - dodał Carey.

Władzie Formuły 1 potwierdziły także, że przyszłoroczna edycja zostanie przesunięta o tydzień i odbędzie się 15 kwietnia, natomiast rywalizacja w Bahrajnie 8 kwietnia, aczkolwiek zmiana ta nadal musi zostać zaakceptowana przez Światową Radę Sportów Motorowych.