Menu

Duet Ferrari na czele w przerwanej drugiej sesji treningowej w Malezji

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Duet kierowców Ferrari zdominował drugą sesję treningową, która została przerwana czerwoną flagą w końcowym etapie. Najszybszy Sebastian Vettel odnotował 1:31.261 i o 0.604s wyprzedził Kimiego Raikkonena.

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas z zespołu Mercedes finiszowali dopiero na pozycjach szóstej i siódmej za Fernando Alonso.

Jako pierwsi pomiarowe czasy okrążeń na torze Sepang notowali Romain Grosjean, Marcus Ericsson i Pascal Wehrlein. Czołowi zawodnicy z kolei skupili się na oponach z twardszą mieszanką aby sprawdzić jej zachowanie przed niedzielnymi zmaganiami.

Wkrótce tempo na torze zaczęło dyktować Ferrari, a na pierwszej pozycji pojawił się Kimi Raikkonen, który był wówczas o 0.318s szyszy od swojego partnera z ekipy.

Sebastian Vettel poprawił jednak czas i zbliżył się do rekordu toru (1:33.566), a następnie przebił go notując 1:32.456 na wolniejszej, miękkiej mieszance.

Tymczasem problemów w Mercedesie nie było końca. Zarówno Hamilton, jak i Bottas nie byli w stanie zbliżyć się do Ferrari, a ponadto Fin po zbyt szerokim wyjeździe wpadł w pułapkę żwirową, przez co musiał udać się do garażu na rutynową kontrolę. Hamilton również obrócił się na torze, w zakrętach siedem i osiem, po czym wyjechał na żwir.

W momencie rozpoczęcia symulacji kwalifikacyjnych, na czele pojawił się Daniel Ricciardo z zespołu Red Bull Racing. Australijczyk swoje okrążenie pokonał jednak na super miękkiej mieszance opon i zanotował 1:32.099, co było wynikiem zaledwie lepszym o 0.357s od dotychczasowego czasu Vettela na wolniejszej oponie.

Jednak kiedy to kierowcy stajni Ferrari skorzystali z super miękkiej mieszanki, natychmiast powrócili na prowadzenie w drugiej sesji treningowej - Vettel prowadził przed Raikkonenem z przewagą 0.6s.

Po powrocie na tor, Bottas był w stanie uzyskać dopiero piąty czas na super miękkiej oponie. Na kolejnym okrążeniu wyprzedził go Hamilton, lecz obaj do Ferrari tracili przeszło sekundę.

Od duetu Mercedesa lepsi okazali się jednak kierowcy Red Bull Racing oraz Fernando Alonso, który pojawił się na piątej pozycji ze stratą 1.3s do najszybszego Vettela.

Sesja została przedwcześnie przerwana po incydencie z udziałem Romaina Grosjeana. Kierowca ekipy Haas najechał na otwartą studzienkę kanalizacyjną i uderzył w ścianę po przeciwnej stronie toru.

Pojawiła się czerwona flaga, a drugi trening nie został już wznowiony.

Za Vettelem i Raikkonenem finiszowali odpowiednio Ricciardo i Max Verstappen. Fernando Alonso zachował piątą pozycję i utrzymał za sobą Hamiltona oraz Bottasa.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Sergio Perez, Nico Hulkenberg i Esteban Ocon.

Image © Scuderia Ferrari