Menu

Williams skorzysta z nowej specyfikacji silnika Mercedesa podczas GP Malezji

Williams

Ekipa z Grove otrzymała na tor Sepang ostatnią w tym roku wersję jednostki napędowej Mercedesa. Najprawdopodobniej drugi z zespołów klienckich niemieckiego producenta, a więc Force India także będzie mieć ją do dyspozycji.

Fabryczny zespół Mercedesa zaskakująco wcześnie, bo podczas GP Belgii napoczął czwartą, ostatnią z puli dozwolonych w regulaminie jednostek napędowych. Ze względu na ograniczenia czasowe, nie zdołano udostępnić jej do ekip klienckich na GP Włoch.

Silniki te zostały przygotowane już na GP Singapuru, lecz w celu oszczędzenia ich przebiegu, zarówno Force India jak i Williams pozostały przy starej jednostce napędowej.

Tor Sepang w Malezji składa się z dwóch długich prostych, gdzie ulepszony silnik powinien dać swój efekt. Najnowsza jego specyfikacja została przygotowywana przez zespół Mercedesa w celu poprawy mocy.

Williams w ramach walki o utrzymanie piątego miejsca w klasyfikacji konstruktorów również przywiózł do Malezji kilka nowych elementów aerodynamicznych. Ekipa z Grove ma obecnie siedem punktów więcej niż plasujący się na szóstej pozycji zespół Toro Rosso.

Image © Williams F1