Menu

Kvyat w bolidzie Toro Rosso na Grand Prix Stanów Zjednoczonych?

Daniil Kvyat

Daniil Kvyat może powrócić do bolidu Toro Rosso już na Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze w Austin, informują sponsorzy rosyjskiego kierowcy.

Ekipa Toro Rosso w tym tygodniu potwierdziła, że Daniila Kvyata w bolidzie zastąpi junior Red Bulla Pierre Gasly, którego ekipa chce ocenić przed przyszłorocznymi mistrzostwami, jednak nie potwierdzono ile taka ocena może potrwać.

Sponsorzy rosyjskiego zawodnika przyznali, że Daniil Kvyat pozostanie bez bolidu jedynie przez dwa Grand Prix i powróci do rywalizacji już w Stanach Zjednoczonych na torze Circuit of the Americas.

Pewny swojej posady we włoskiej ekipie nie jest także Pierre Gasly, który przyznał, że na chwilę obecną będzie rywalizował tylko w dwóch wyścigach, w Malezji oraz Japonii.

W tej chwili nie wiem ile wyścigów pojadę w Formule 1 - nic nie zostało potwierdzone - przyznał Pierre Gasly. Zespół poprosił mnie o koncentrację w ten weekend i zrobienie wszystkiego co w mojej mocy.

Francuz w Formule 1 po dwóch wyścigach może jednak pozostać w Toro Rosso do zakończenia tegorocznego sezonu wyścigowego, choć żadna ze stron nie potwierdziła takich zamiarów. Daniil Kvyat mimo utraty fotela wyścigowego będzie miał jednak szansę powrotu do Formuły 1 w sezonie 2018, kiedy z ekipy odejdzie Carlos Sainz.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool