Menu

Hamilton: Tracimy najtrudniejszy wyścig w sezonie

Lewis Hamilton / Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton wyznał, że Formuła 1 traci najtrudniejszy wyścig w sezonie, po tym jak malezyjski rząd ogłosił kilka miesięcy temu, że GP Malezji wypada z kalendarza.

Zmniejszenie sprzedaży biletów oraz wysokie opłaty licencyjne to główne powody, które wpłynęły na to, że tegoroczna rudna o GP Malezji będzie ostatnią w historii Formuły 1.

To smutne, że to ostatni wyścig - powiedział Hamilton na konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę Petronas, która jest głównym sponsorem Mercedesa. Tracimy jeden z najtrudniejszych, o ile nie najtrudniejszy wyścig w sezonie. Ciężko będzie go zastąpić.

Podczas całego weekendu na torze Sepang kierowcy muszą zmagać się z wysokimi temperaturami. W kokpicie często przekracza ona 50 stopni. Wysoka jest także wilgotność powietrza, przez co kierowcy podczas wyścigu tracą około 3 litrów płynu z organizmu. Duże obciążenia w zakrętach powodują większe zmęczenie wśród kierowców, ale także niekorzystnie wpływają na bolidy.

W ubiegłym roku Hamilton musiał wycofać się z wyścigu, po tym jak w jego bolidzie doszło do awarii jednostki napędowej. Brytyjczykowi udało się odnieść zwycięstwo na tym torze w 2014 roku. Jednak to Sebastian Vettel ma na swoim koncie najwięcej triumfów w historii tego obiektu. Niemiec czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

W najbliższy weekend zostanie rozegrane dziewiętnaste Grand Prix Malezji.

Image © Mercedes AMG Petronas