Menu

Aston Martin sponsorem tytularnym zespołu Red Bull Racing

Aston Martin

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i Aston Martin dołączy do Formuły 1 jako sponsor tytularny zespołu Red Bull Racing.

W 2016 roku obie te firmy nawiązały współpracę, której efektem będzie stworzenie hipersamochodu Aston Martin Valkyrie. Obecnie trwają zaawansowane działania nad tym projektem. W ramach tego porozumienia w Milton Keynes, gdzie mieści się siedziba zespołu Red Bull Racing, stworzono centrum osiągów, gdzie zatrudnionych jest ponad sto osób.

Nasza innowacyjna współpraca z Astonem Martinem była pionierskim projektem od samego początku. Po tym jak wymyśliliśmy i stworzyliśmy niezwykle udanego Astona Martina Valkyrie w 2016 roku, rozszerzyliśmy nasze relacje i jesteśmy podekscytowani tym, że jeszcze bardziej je zwiększymy w sezonie 2018, gdy nasz zespół będzie startował pod nazwą Aston Martin Red Bull Racing - powiedział szef ekipy z Milton Keynes, Christian Horner.

Prezes i dyrektor Astona Martina przyznał, że nie przez przypadek jego marka zamierza bardziej zaangażować się we współpracę z Red Bullem. Nadal producent ten jest zainteresowany przygotowaniem jednostki napędowej na 2021 rok.

Sponsoring tytularny jest logicznym krokiem dla naszego innowacyjnego partnerstwa nawiązanego z zespołem Red Bull Racing. Dyskusje na temat jednostek napędowych nadal nas interesują, ale tylko wtedy jeśli określone warunki zostaną spełnione. Nie zamierzamy włączać się w wojnę silnikową bez żadnych ograniczeń dotyczących kosztów czy godzin pracy, ale wierzymy, że FIA stworzy właściwe środowisko, w którym będziemy chcieli uczestniczyć - powiedział Andy Palmer.

Zespół Red Bull Racing przed laty nawiązał podobną współpracę z marką Infiniti. Należała jednak ona do tej samej grupy, co Renault, więc francuski producent mógł temu jedynie przyklasnąć. Najprawdopodobniej niechęć do kontynuowania dostarczania jednostek napędowych na kolejnie lata przez Renault wynika właśnie z tego, że ekipa z Milton Keynes związała się z Astonem Martinem.

Image © Red Bull Content Pool