Menu

Marcin Budkowski rezygnuje z funkcji szefa działu technicznego FIA

FIA

Marcin Budkowski w trybie natychmiastowym postanowił zakończyć współpracę ze Światową Federacją Samochodową. Powody takiej, a nie innej decyzji nie są znane.

Polak w tym roku został powołany na stanowisko szefa działu technicznego FIA. W przyszłości miał zastąpić tak zasłużone postaci, które kończą powoli swoją karierę, jak na przykład Charlie Whiting czy Jo Bauer.

Otrzymał bezpośredni wgląd we wrażliwe dane techniczne zespołów i dostawców jednostek napędowych, wliczając w to pomysły na przygotowanie ulepszeń, które zazwyczaj przechodzą przez FIA zanim zostaną wyprodukowane.

Marcin Budkowski dołączył do FIA w październiku 2014 roku i zajmował się wieloma różnymi projektami. W kolejnych latach zaangażowano go do Formuły 1. Podejmował ścisłą współpracę z Charlie Whitingiem, aż wreszcie w lutym zajął stanowisko szefa działu technicznego FIA.

Poprzednio Polak pracował dla zespołów Ferrari oraz McLaren. Jego obowiązki przede wszystkim obejmowały dział aerodynamiki. W maju 2014 roku rozstał się z ekipą z Woking.

Image © FIA