Menu

Gasly zastąpi Kvyata w Toro Rosso od GP Malezji

Pierre Gasly

Toro Rosso potwierdziło, że Francuz zadebiutuje w wyścigu Formuły 1 podczas tegorocznej Grand Prix Malezji. Zajmie miejsce Daniila Kvyata.

Gasly należy do programu młodych kierowców Red Bulla już od 2014 roku. W zeszłym sezonie udało mu się zdobyć tytuł w serii GP2. Mimo tego nie awansował do F1, ponieważ Red bull postanowił zatrzymać Kvyata w swojej juniorskiej stajni Toro Rosso na kolejny rok.

Wcześniejsze spekulacje mówiły o tym, że Francuz może zastąpić w ekipie Carlosa Sainza Jr, który podpisał kontrakt z Renault i zastąpi w tej ekipie słabo spisującego się Joylona Palmera już od weekendu w Malezji, jednak Anglik utrzyma swoją posadę we Francuskim zespole do końca sezonu.

Szefowie Red Bulla dadzą szansę Gaslyowi w Malezji, kosztem Daniila Kvyata, który mimo konkurencyjnego bolidu w tym roku mocno rozczarowuje. Rosjanin zdobył zaledwie 4 punkty, co przy 48 punktach swojego kolegi zespołowego jest słabym wynikiem.

Kvyat ma powrócić na rundę w Stanach Zjednoczonych, ponieważ w ten sam weekend obywa się finałowa runda japońskiej Super Formuły na torze Suzuka, gdzie Gasly ma dużą szansę na zdobycie tytułu w tej serii. Obecnie jest wiceliderem tego cyklu.

Toro Rosso został założony przez Red Bulla, aby sprowadzić młodych kierowców do Formuły 1 i to robimy, dając Pierreowi taką szansę. Był kolejnym kandydatem w kolejce Red Bulla na swoją szansę i pokazał, że na nią zasługuje, zdobywając tytuł GP2 w 2016 i w tym roku jest bardzo konkurencyjny w serii Super Formuła w Japonii. Naprawdę ma wielką szansę na zdobycie tytułu, ponieważ jest tylko pół punktu za liderem. Zmiana kierowcy daje nam okazję do podejmowania bardziej świadomej decyzji dotyczącej naszych wyborów kierowców na 2018 rok - powiedział szef zespołu Franz Tost.

Z różnych przyczyn, częściowo z powodu problemów technicznych, ale także ze względu na swoje błędy , Daniil naprawdę nie pokazał swojego prawdziwego potencjału do tej pory w tym roku, dlatego zastępujemy go na następne wyścigi. To da nam okazję do oceny Pierre'a na torze podczas właściwego weekendu.

Image © Red Bull Content Pool