Menu

Hamilton: Vettel ma jeszcze szansę na tytuł

Lewis Hamilton

Brytyjczyk przyznał, że po nieukończonym wyścigu w Singapurze jego główny rywal nie powinien być jeszcze skreślany z listy kandydatów do zdobycia mistrzowskiego tytułu w sezonie 2017.

Sebastian Vettel pewnie sięgnął po pierwsze pole startowe do GP Singapuru, lecz wyścig zakończył się już po pierwszych trzech zakrętach. Niemiec zderzył się z Maxem Verstappenem i Kimim Raikkonenem w drodze do pierwszego wirażu i w efekcie tego nie ukończył pierwszej Grand Prix w sezonie 2017. Wykorzystał to Lewis Hamilton, który wygrał na torze zupełnie niepasującym charakterystyce auta Mercedesa.

Według Nikiego Laudy losy mistrzowskiego tytułu zostały rozstrzygnięte w ubiegłą niedzielę.

28 punktów przewagi to całkiem nieźle. Dotąd było tylko dwa czy trzy w jedną lub drugą stronę, ale 28 to już spore zabezpieczenie. Powiedziałbym, że była to mała eliminacyjna decyzja - wyjaśnił Austriak w magazynie Auto Motor und Sport.

Z opinią Nikiego Laudy jednak nie zgadza się Lewis Hamilton. Brytyjczyk w żaden sposób nie lekceważy swojego konkurenta.

Przed nami GP Japonii, gdzie potrzeba dużo docisku aerodynamicznego, więc z pewnością nie będziemy tam najsilniejsi. W Brazylii pozostali również będą szybcy, a w Meksyku ponownie ekipy z największym dociskiem będą z przodu. Szczerze mówiąc, sądzę, że będzie bardzo ciasno i trudno jest cokolwiek przewidzieć. Dowiemy się, jak tam się znajdziemy - powiedział Lewis Hamilton.

Do końca sezonu sześć wyścigów. Jeżeli Sebastian Vettel wygrałby pięć z pozostałych rund, a Lewis Hamilton zawsze plasowałby się na drugiej pozycji i tylko raz pokonałby Niemca, to obaj zrównaliby się punktami.

Image © Mercedes AMG Petronas