Menu

Alonso: Wywalczenie podium było pewną sprawą

Fernando Alonso

Hiszpan jest przekonany, że gdyby nie brał udziału w incydencie w pierwszym zakręcie GP Singapuru, miałby szansę powalczyć o zwycięstwo.

Kierowca McLarena rewelacyjnie wystartował z ósmej pozycji. Do pierwszego zakrętu wjeżdżał na trzeciej pozycji, lecz w okolicach wierzchołka wirażu został uderzony przez Maxa Verstappena i Kimiego Raikkonena, którzy brali udział w kolizji z Sebastianem Vettelem na starcie.

Fernando Alonso kontynuował jazdę przez kilka kolejnych okrążeń, lecz uszkodzenia samochodu były na tyle duże, że zmuszony był wycofać się z GP Singapuru.

Auto było kompletnie zniszczone po lewej stronie. Cudem było w ogóle to, że byliśmy w stanie kontynuować jazdę. Koniec końców musieliśmy wycofać się, co jest zawstydzające, ponieważ mieliśmy wielkie nadzieje związane z tym wyścigiem - podsumował dwukrotny mistrz świata.

Myślę, że moglibyśmy nawet prowadzić, ponieważ Hamilton był za mną w pierwszym zakręcie, więc jeśli to Lewis znajdował się na czele, to uważam, że my mogliśmy się tam znajdować. Czasami niektóre rzeczy wychodzą, a innym razem nie. Gdy startowaliśmy z ostatnich pozycji z powodu kar, wymian silnika, to zazwyczaj dwadzieścia samochodów dojeżdżało do mety. Teraz to było to miejsce, gdzie spisywaliśmy się dobrze i z pomocą deszczu myślę, że podium było gwarantowane, może nawet była szansa na zwycięstwo. Wszystko mogło się stać.

Dla Fernando Alonso oraz zespołu McLarena ta sytuacja była niezwykle bolesna, ponieważ praktycznie przez cały sezon zajmowali pozycje pod koniec stawki, teraz mieli niepowtarzalną okazję sięgnąć po znacznie lepszy rezultat.

To boli, ponieważ podium to zawsze podium, ale gdy wszyscy dojeżdżają wspólnie do pierwszego zakrętu na starcie, to będąc po zewnętrznej musisz się liczyć z tym, że gdy jeden z kierowców pojedzie szerzej, to w ciebie uderzy. Tak jak powiedziałem, podczas startów różne rzeczy mają miejsce, więc spróbujemy kolejnej okazji na dobry wynik w Malezji - dodał.

Hiszpan jeszcze nie podpisał kontraktu na sezon 2018 z McLarenem, ale najprawdopodobniej już wkrótce ta sprawa zostanie rozwiązana i Fernando Alonso pozostanie w ekipie z Woking na kolejny rok.

Image © McLaren