Menu

Aston Martin sponsorem tytularnym Red Bulla w sezonie 2018?

Aston Martin

Źródła, na jakie powołuje się portal Motorsport.com donoszą, że od przyszłego roku Aston Martin będzie sponsorem tytularnym zespołu Red Bull Racing.

Współpraca pomiędzy tymi dwoma firmami rozpoczęła się w 2016 i jej celem było przygotowanie hipersamochodu AM-RB 001. Wizualizacja tej maszyny została opublikowana już w zeszłym roku, a jego premiera ma najwcześniej nastąpić pod koniec bieżącego roku. Pierwsze egzemplarze tego auta zostaną oddane do użytku mniej więcej w 2019 roku, lecz będzie to edycja limitowana do około stu sztuk. Cena jednego takiego samochodu ma sięgać 2-3 milionów funtów.

Jak należy rozumieć zespół Red Bull Racing w przyszłym sezonie podejmie podobny model partnerstwa, co kilka lat temu z Infiniti, które również pełniło rolę sponsora tytularnego ekipy.

Oczekuje się, że współpraca Astona Martina i zespołu z Milton Keynes zostanie ogłoszona już w najbliższych tygodniach.

Możecie spekulować, a ja i tak nie zamierzam niczego potwierdzać. Mamy świetne relacje z Astonem, oczywiście pracujemy nad rozwojem hipersamochody Valkyrie. Wykonują świetną pracę, tworzony przez nich produkt jest świetny. Mają wiele świetnych rzeczy w zanadrzu. W najbliższych tygodniach pojawi się wiadomość - powiedział Christian Horner w rozmowie z Motorsport.com.

W Singapurze jest obecny dyrektor generalny Astona Martina, który poprzednio pracował w Infiniti i to on stał za podpisaniem umowy przed laty pomiędzy tymi dwoma markami.

Można tak powiedzieć, że jednym z powodów, dla których jestem tutaj jest to, że chcę przedyskutować, to jak będzie wyglądał przyszły sezon. W tym kontekście, przygotujemy niezależny silnik na sezon 2021 czy nie? Potem połączcie kropki. Lubimy sport i jesteśmy firmą, która aspiruje do tego, aby być tak samo wartościową jak Ferrari. To oczywiście nie oznacza, że musimy kopiować ich w każdy sposób. Jesteśmy silniejsi w WEC, ale interesującym jest również być obecnym w F1 - przyznał Andy Palmer.

Aston Martin podobnie jak Porsche są zainteresowani nową formułą silnikową, która ma zadebiutować od sezonu 2021. Jednak brytyjski producent jasno daje do zrozumienia, że nie będzie dostarczał swoich jednostek napędowych, jeśli koszty nie będą kontrolowane przez FIA.

Jeśli Aston Martin zdecyduje się dołączyć do Formuły 1 jako producent silników, to naturalnym wydaje się być to, że będzie zaopatrywał swoimi jednostkami napędowymi zespół Red Bull Racing.

Image © Red Bull Content Pool