Menu

Robert Kubica spędził dzień w symulatorze Williamsa?

Robert Kubica

Wprawdzie zagadka McLaren-Renault-Honda-Toro Rosso została rozwiązana, jednak na rynku transferowym nadal pozostaje kilka znaków zapytania.

Jednym z nich jest Charles Leclerc, który regularnie notuje mocne wyniki w Formule 2 i jest podopiecznym Ferrari.

Według niemieckiego Auto Motor und Sport, Sergio Marchionne prezydent Ferrari i Marurizio Arrivabene pojawili się w zeszłym tygodniu w fabryce zespołu Sauber w Hinwil aby porozmawiać o przyszłości młodego Leclerca i Antonio Giovinazziego.

Kolejną istotną informacją, przekazaną przez AMuS, jest przyszłość Roberta Kubicy, który ostatnio mocno łączony jest z zespołem Williams.

Brytyjska stajnia zamierza postawić na kierowcę z doświadczeniem, który współpracowałby z inżynierami. Zespół w swoim obszarze zainteresowań miał takich kierowców jak Fernando Alonso czy Sergio Perez, po którym mogłoby zwolnić się miejsce w ekipie Force India, lecz najprawdopodobniej Perez pozostanie w aktualnej ekipie. Na liście znajduje się także Robert Kubica, który spędził jeden dzień w symulatorze Williamsa. Francuski Canal+ z kolei donosi, że Polak mógłby odbyć prywatne testy z Williamsem w Japonii na torze Suzuka.

W Renault dla Kubicy zamknęły się drzwi, ponieważ francuski zespół zdecydował się na Carlosa Sainza. Renault musiało zapłacić solidnie Palmerowi aby zerwać z nim aktualny kontrakt. Kwoty sięgają siedmiu milionów euro, jednak nie jest to potwierdzone.

Image © Renault Sport F1