Menu

GP Singapuru: Verstappen pomimo problemów na czele po trzecim treningu

Max Verstappen

Max Verstappen zanotował najlepszy czas w trakcie trzeciej sesji treningowej na torze Marina Bay. Drugi był Sebastian Vettel, pierwszą trójkę uzupełnił Lewis Hamilton, a w najlepszej piątce znaleźli się również kierowcy McLarena.

Trzecia sesja treningowa odbywała się przy zachodzącym słońcu. W trakcie pierwszych minut kierowcy mogli cieszyć się naturalnym oświetleniem pokonując okrążenia instalacyjne na oponach ultramiękkich lub miękkich.

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze pomiarowe okrążenia. Co dość zaskakujące, to kierowcy Mercedesa i Ferrari uzupełniali tabelę z czasami jako pierwsi. Reprezentanci ekipy z Maranello na tym etapie treningu notowali najlepsze rezultaty, w szczególności Sebastian Vettel, który z czasem 1:43,237 plasował się na czele z sekundową przewagą nad rywalami.

Kierowcy zespołu Red Bull Racing swoje pierwsze czasy okrążeń zanotowali w połowie trzeciej sesji treningowej. Daniel Ricciardo znalazł się na drugim miejscu, ale nie ustrzegł się kilku błędów i w drugiej próbie zanotował znacznie lepszy wynik. Jeszcze szybsze okrążenie jednak zaliczył jego partner zespołowy - Max Verstappen, który poprawił najlepszy wynik Sebastiana Vettela o niecałą sekundę.

Na dwadzieścia siedem minut przed końcem treningu na torze została wywieszona czerwona flaga. Marcus Ericsson stracił kontrolę nad tylną osią na wyjściu z osiemnastego zakrętu i uderzył w barierę. Szwed uszkodził tylny spojler i inne elementy umieszczone w jego okolicy, ale był w stanie dojechać do alei serwisowej.

Po kilku minutach porządkowi usunęli z toru części wykonane z włókna węglowego i machając zielonymi flagami dali kierowcom sygnał, że mogą ponownie opuścić aleję serwisową.

Przez pozostałych dwadzieścia minut zawodnicy wykonywali symulację tempa kwalifikacyjnego na oponach ultramiękkich. Ponownie wykonywaniem tego zadania jako pierwsi zajęli się reprezentanci Ferrari i Mercedesa. Spośród tego grona Sebastian Vettel był znowu zdecydowanie najszybszy, ale największe zdumienie budził fakt, że Fernando Alonso zanotował lepszy wynik od duetu zespołu Mercedesa, lecz oczywiście po chwili Lewis Hamilton i Valtteri Bottas poprawili swoje rezultaty.

Daniel Ricciardo i Max Verstappen w ostatnich minutach treningu także wyjechali na tor na świeżym komplecie opon ultramiękkich. Holender pojechał szybciej od Sebastiana Vettela o 0,072 sekundy. Australijczyk jednak nie pokazał na co go stać uderzając w barierę w dziesiątym zakręcie.

Na okrążeniu zjazdowym do alei serwisowej Max Verstappen zgłosił swoim inżynierom, że biegi w jego samochodzie same się zmieniają. Nie był to zbyt dobry komunikat na zakończenie trzeciej sesji treningowej.

Zespół wypuścił na tor duet zespołu Red Bull Racing w ostatnich chwilach trzeciego treningu, aby mogli sprawdzić, czy przed kwalifikacjami wszystko z ich samochodami jest w porządku.

Lewis Hamilton rzutem na taśmę poprawił swój rezultat i awansował na trzecią pozycję w zestawieniu z wynikami, co pozwoliło mu znaleźć się przed duetem McLarena, który prezentował zaskakująco dobre tempo. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili szósty Daniel Ricciardo, siódmy Nico Hulkenberg, ósmy Valtteri Bottas, dziewiąty Kimi Raikkonen i dziesiąty Sergio Perez.

Image © Red Bull Content Pool