Menu

Płetwy rekina jednak pozostaną w Formule 1?

Haas

Pomimo wcześniejszej zapowiedzi, że zostaną one wycofane w sezonie 2018, coraz więcej zaczyna wskazywać na to, że płetwy rekina pozostaną w Formule 1 na kolejny rok. Przyczyną tego są względy wizualne.

Na początku bieżącego sezonu Grupa Strategiczna zdecydowała zakazać na kolejny rok mało urodziwych płetw rekina oraz skrzydełek T montowanych na pokrywie silnika. W tym tygodniu miało jednak miejsce spotkanie zespołów z FIA i temat wycofania płetw rekina jest ponownie dyskutowany.

Najważniejszym argumentem za utrzymaniem tego elementu jest większe miejsce ekspozycyjne dla sponsorów. Ekipy startujące w Formule 1 obawiają się, że w wyniku tego nie będą miały one możliwości umieszczenia większych numerów kierowców na samochodach, które obowiązują od GP Hiszpanii.

Dyrektor techniczny Force India - Andy Green powiedział, że propozycja ta teraz zostanie przegłosowana w Grupie Strategicznej F1.

Płetwy rekina prawdopodobnie pozostaną z nami. Trwają prace nad zmianą w brzmieniu zasad tak, aby je przywrócić, ponieważ zespoły zdały sobie sprawę z tego, że zabiera to miejsce dla sponsorów. Na następnym spotkaniu Grupy Strategicznej się tym zajmiemy i jesteśmy niemal pewni, że płetwy rekina zostaną - zdradził Andy Green.

Skrzydła T najpewniej zostaną wycofane z Formuły 1. Podobny los czeka tak zwane "monkey seat", czyli małe części z włókna węglowego umieszczone w okolicach wydechu, w celu zwiększenia docisku.

Image © Haas/LAT Photographic