Menu

Carlos Sainz kierowcą zespołu Renault Sport F1 od sezonu 2018

Carlos Sainz

Zespół Renault Sport F1 potwierdził, że Carlos Sainz dołączy do ekipy z Enstone na sezon 2018 i będzie startował obok Nico Hulkenberga.

Hiszpan w Formule 1 zadebiutował w 2015 roku z zespołem Toro Rosso, po wcześniejszej rywalizacji w Formule Renault 3.5 w 2014 roku. Sainz do chwili obecnej wziął udział w pięćdziesięciu trzech Grand Prix i zdobył sto punktów.

Sainz przejdzie do ekipy Renault po wcześniejszym porozumieniu Toro Rosso z Hondą oraz McLarena z Renault, które zażądało od Red Bulla, aby hiszpański zawodnik znalazł się w ich składzie na przyszłoroczny sezon.

Cieszę się, że dołączę do Renault - powiedział Carlos Sainz. Być kierowcą Formuły 1 dla konstruktora to zaszczyt i mam nadzieję, że nagrodzi to Renault za wiarę we mnie.

Nie mogę doczekać się współpracy ze wszystkimi w Enstone i Viry oraz rywalizacji obok Nico Hulkenberga.

Pracowałem ściśle z Renault w Formule 1 oraz innych seriach, więc znam ich motywację i możliwości. To początek bardzo ciekawego nowego rozdziału w mojej karierze.

Chciałbym podziękować Red Bullowi za całe ich zaufanie i wsparcie oraz za pozwolenie skorzystania z tej okazji.

Wreszcie pragnę podziękować wszystkim ludziom, którzy pracują w Toro Rosso. Są fantastycznym zespołem profesjonalistów i życzę im wszystkiego najlepszego na przyszłość - dodał Hiszpan.

Zadowolony z pozyskania Carlosa Sainza do ekipy z Enstone jest Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault.

Carlos Sainz jest bardzo obiecującym kierowcą, który od jakiegoś czasu był przez nas obserwowany, zwłaszcza po sukcesach z Renault w juniorskich seriach - przyznał Cyril Abiteboul.

To pozytywna wiadomość, że możemy potwierdzić Carlosa na sezon 2018. Wybór ten odpowiada naszej średniookresowej strategii. Czujemy, że Nico i Carlos będą uzupełniać się na torze, a kombinacja ta powinna pomóc nam awansować w stawce.

Szef Renault Sport F1 nie zapomniał także o Jolyonie Palmerze, który będzie ścigał się pod szyldem ekipy do końca obecnego sezonu.

Musimy podziękować Jolyonowi za jego ciężką pracę z zespołem i jego wysiłki w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Jest oddanym kierowcą i życzymy mu wszystkiego najlepszego w następnych krokach jego kariery.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool