Menu

Reprezentanci zespołu Red Bull Racing na czele w drugim treningu przed GP Singapuru

Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo podobnie jak i w porannej sesji treningowej, tak i po południu zanotował najlepszy rezultat. Drugi czas należał do Maxa Verstappena, a pierwszą trójkę uzupełnił Lewis Hamilton.

Kierowcy rozpoczęli drugą sesję treningową na oponach supermiękkich, jako jeden z niewielu Stoffel Vandoorne od razu założył ogumienie ultramiękkie. Jednakże po pierwszych dziesięciu minutach, to Daniel Ricciardo legitymował się najlepszym rezultatem - 1:42,520.

Lewis Hamilton, który próbował dotrzymać kroku Australijczykowi, skorzystał z drogi ewakuacyjnej i nie zdołał zanotować dobrego wyniku. Brytyjczyk wkrótce uzyskał rezultat, podobnie jak Sebastian Vettel na ogumieniu miękkim. W okresie kilkunastu następnych minut zawodnicy regularnie poprawiali swoje czasy.

Po trzydziestu minutach pierwszej sesji treningowej kierowcy wyjechali na tor na oponach ultramiękkich. Valtteri Bottas jako pierwszy zanotował najlepszy wynik, lecz był on zaledwie o kilka tysięcznych sekundy słabszy od czasu Maxa Verstappena. Jednak większą uwagę skupiały międzyczasy Lewisa Hamiltona i Daniela Ricciardo.

Gdy Brytyjczyk zakończył swoje pomiarowe okrążenie, na torze miała miejsce seria żółtych flag. Romain Grosjean wywołał pierwszą z nich zaliczając piruet w siódmym zakręcie. Natomiast Jolyon Palmer uderzył w barierę, ale szczęśliwie nie uszkodził w sposób znaczący swojego samochodu.

Wiele odłamków z aut kierowców na torze zmusiły dyrekcję wyścigu do wprowadzenia wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. Dało to okazję porządkowym do usunięcia elementów wykonanych z włókna węglowego.

W drugiej połowie treningu zawodnicy wykonywali symulację tempa wyścigowego. Kierowcy w zespołach podzielili się pracą, tak aby zebrać możliwe jak największą ilość danych dotyczących zachowania auta w takich warunkach.

Image © Red Bull Content Pool