Menu

Grand Prix Singapuru w kalendarzu Formuły 1 do 2021 roku

Grand Prix Singapuru 2016

Grand Prix Singapuru na torze Marina Bay Circuit pozostanie w Mistrzostwach Świata Formuły 1 do 2021 roku włącznie, poinformował w piątek Chase Carey.

Pierwszy w historii nocny weekend wyścigowy w Singapurze zadebiutował w Formule 1 w 2008 roku i co roku był obecny w kalendarzu najwyższej klasy wyścigowej na świecie, jednak jego umowa wygasała z końcem tegorocznych zmagań.

Chase Carey, szef Formuły 1 przyznał jednak, że wraz z Liberty Media pracują nad przedłużeniem umowy z organizatorami wyścigu w stolicy Singapuru, co zostało potwierdzone przed startem czternastej rundy sezonu 2017.

Grand Prix Singapuru jest wizytówką Formuły 1 i dlatego cieszymy się, że będzie obecny w kalendarzu przez następne cztery lata - powiedział Chase Carey.

Pierwszy w historii nocny wyścig w sporcie jest jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń roku, odbywający się na tle pięknego tła Marina Bay.

Grand Prix Singapuru, Singapurska Komisja Turystyki i Rząd Singapuru wykonali wspaniała pracę, obejmując całe miasto tym wydarzeniem - dodał.

Nowa umowa opiewa na cztery lata i zakończy się w 2021 roku.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool