Menu

Nico Rosberg dołączył do zespołu managerskiego Roberta Kubicy

Nico Rosberg

Nico Rosberg, aktualny mistrz świata Formuły 1, dołączył do zespołu zarządzającego Roberta Kubicy, donosi serwis Motorsport.com. Rosberg pomoże Polakowi w powrocie do Formuły 1 na sezon 2018.

Obecnie managerem Kubicy jest Alessandro Alunni Bravi, który niedawno potwierdzał, że jego podopieczny może bez problemu prowadzić samochód F1, a Polakiem zainteresowane są także inne zespoły, nie tylko Renault, z którym Kubica wcześniej odbył testy.

Bravi otrzyma wsparcie ze strony Nico Rosberga aby przywrócić Roberta do Formuły 1.

To fantastyczne, że pracujemy nad tym z Nico - powiedział Robert Kubica w rozmowie z Motorsport.com. Znamy się od czasów dzieciństwa, a on jest i będzie wielki wsparciem i atutem podczas mojego powrotu do F1.

Rosberg już wcześniej zaznaczał, że chce pozostać zaangażowanym w wyścigi, lecz jako doradca lub manager. Swoim poparciem postanowił podzielić się z Robertem Kubicą.

Z Polakiem znają się od najmłodszych lat, kiedy wspólnie ścigali się w kartingu.

Robert i Lewis to najszybsi kierowcy, z którymi miałem okazję się ścigać. Dlatego jestem podekscytowany, że mogę połączyć siły z Robertem w jego drodze powrotnej do Formuły 1 - powiedział Nico Rosberg.

Image © Mercedes AMG Petronas