Menu

Red Bull Racing będzie korzystał z silników Hondy w sezonie 2019?

Red Bull

Według informacji Motorsport.com Renault wypowiedziało umowę ekipie z Milton Keynes i wygaśnie ona wraz z końcem 2018 roku.

Zespół Red Bull Racing rozczarowany poziomem jednostek napędowych francuskiego producenta już w 2015 roku szukał dla siebie innego dostawcy silników, lecz zarówno Ferrari jak i Mercedes jasno zadeklarowali, że nie zamierzają nawiązać współpracy z ekipą z Milton Keynes.

Przedłużenie umowy pomiędzy Red Bullem a Renault na sezony 2019 i 2020 nie zostało nigdy oficjalnie potwierdzone, ale jak można przypuszczać, obowiązywało obie strony. Sytuację z całą pewnością zmienił pakt porozumień pomiędzy Toro Rosso, McLarenem, Hondą oraz francuskim producentem.

Zespół Red Bull Racing w takim wypadku na sezon 2018 będzie musiał związać się z Hondą, ponieważ nie będzie miał innego wyjścia. Współpraca z japońskim producentem ma jednak swoje plusy. Obie firmy również współdziałają w MotoGP, co daje zyski marketingowe. Pozytywną sprawą jest również to, że Red Bull nie będzie musiał także płacić za jednostki napędowe, ponieważ Honda zazwyczaj inwestuje w zespoły, z którymi współpracuje.

Taka, a nie inna decyzja Renault może być również potwierdzeniem tego, że w dłuższej perspektywie czasowej Red Bull zwiąże się z Porsche, które planuje powrócić do Formuły 1 w sezonie 2021. Niemiecki producent miałby nawet rozważać przejęcie na własność ekipy z Milton Keynes, jednak współpraca, na przeczekanie do tego momentu z Hondą może sprawić, że Daniel Ricciardo i Max Verstappen zmienią zespół w sezonie 2019. Wówczas właśnie się kończą ich kontrakty, a wolne miejsca pojawić się mogą w Ferrari i Mercedesie.

Image © Red Bull Content Pool